Výprava do Bílých Karpat

  • Vytvořeno 20. Květen 2015 - 8:59 Aktualizováno (30. Květen 2015 - 21:05)
  • Typ obsahu Akcička
Datum konání

Přestože předpovědi počasí byly všelijaké, nakonec místo běžné schůzky vyrážíme na jednodenní výlet do Bílých Karpat. Náš sraz je v 8:30 ve Strážnici na autobusovém nádraží odkud odjíždíme v 9:00 na Lučinu.

Zde se nejprve naučíme orientovat v mapě a po té vyrážíme. Náš první rozcestník jsou Traviska. Na tomto místě se zastavíme na hodně dlouhou dobu, abychom si jeden po druhém zkusili zorientovat pomocí buzoly a mapy, zjistit, kde jsme a kudy dál. Ti, kdo se zrovna neorientují, hrají společné hry.

Dalšími body cesty jsou Kněždubský háj, Pod Výzkumem/Výzkum, a Kobyla. Cestou si zas a znovu trénujeme orientaci a vyhledávání další cesty. Na Kobyle se zastavujeme na delší dobu, abychom mohli, trochu později po poledni, poobědvat. Zasycení míříme k dalším bodům naší cesty, U Tří kamenů a Kuželovský mlýn.

U mlýna spácháme skupinové foto a dožene nás bouřka. Zatím jen námi cloumá vítr, ale v dáli se hřmí a tak si připravíme pláštěnky a spěšně pokračujeme k poslednímu cíli cesty; Velká nad Veličkou žst. Cestou nás dožene déšť, ale zřejmě jsme okusili jen okraj bouřky; později jsme se dověděli, že jinde byla bouře velmi intenzivní.

Na zastávce jsme o hodinu dříve, takže naposledy posvačíme a zahrajme si vědomostní hru.

Celkem jsme ušli 15 km, potrénovali orientaci v mapě (ke konci už to všichni dobře zvládali), ale bohužel jsme nestihli hlavní hru.

Jak jste si to užili?