Přihlášení

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Výprava do Bílých Karpat

Datum konání: 
30. Květen 2015

Přestože předpovědi počasí byly všelijaké, nakonec místo běžné schůzky vyrážíme na jednodenní výlet do Bílých Karpat. Náš sraz je v 8:30 ve Strážnici na autobusovém nádraží odkud odjíždíme v 9:00 na Lučinu.

Zde se nejprve naučíme orientovat v mapě a po té vyrážíme. Náš první rozcestník jsou Traviska. Na tomto místě se zastavíme na hodně dlouhou dobu, abychom si jeden po druhém zkusili zorientovat pomocí buzoly a mapy, zjistit, kde jsme a kudy dál. Ti, kdo se zrovna neorientují, hrají společné hry.

Dalšími body cesty jsou Kněždubský háj, Pod Výzkumem/Výzkum, a Kobyla. Cestou si zas a znovu trénujeme orientaci a vyhledávání další cesty. Na Kobyle se zastavujeme na delší dobu, abychom mohli, trochu později po poledni, poobědvat. Zasycení míříme k dalším bodům naší cesty, U Tří kamenů a Kuželovský mlýn.

U mlýna spácháme skupinové foto a dožene nás bouřka. Zatím jen námi cloumá vítr, ale v dáli se hřmí a tak si připravíme pláštěnky a spěšně pokračujeme k poslednímu cíli cesty; Velká nad Veličkou žst. Cestou nás dožene déšť, ale zřejmě jsme okusili jen okraj bouřky; později jsme se dověděli, že jinde byla bouře velmi intenzivní.

Na zastávce jsme o hodinu dříve, takže naposledy posvačíme a zahrajme si vědomostní hru.

Celkem jsme ušli 15 km, potrénovali orientaci v mapě (ke konci už to všichni dobře zvládali), ale bohužel jsme nestihli hlavní hru.

Jak jste si to užili?


Poslední komentáře

Kdo je nový

Víťa
Matouš H.
Anežka
Markétka N.
Dorotka
Aileen

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 1 host.